WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Hemen canlı sohbete geçin...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sıkça Sorulan Sorular


Rainforce olarak sizlerden gelen sorulara bu alandan her zaman cevaplamaya çalışıyoruz. Sizlerinde aklına takılan soru ve sorular var ise bizlere iletebilirsiniz.


Bize Ulaşın

Sıkça Sorulan Sorular

Alkali Su Nedir?

Su iyonize makinesinin ürettiği alkali su, özellikleri nedeniyle literatürde; alkali antioksidan su, alkali hidrojene su, alkali iyonize su, alkali indirgenmiş su gibi farklı adlarla tanımlanarak diğer sulardan ayrıştırılmıştır.

Hücrelerde oksitlenmeyi etkisiz kılan, küçük molekül yapısı, hegzagon (altıgen) şekli ve indirgeyici (oksidasyonu tersine çeviren) negatif (-) iyon yapısı ile hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek, toksinleri, asidik atıkları, serbest radikalleri etkin biçimde uzaklaştıran sudur.

Neden Alkali Su?
 • Küçük molekül yapısı ile olağanüstü hücresel nemlendirme sağlar.
 • Vücudun PH derecesini korumaya katkı sağlar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur. (Anti oksidasyon etkisi ile)
 • Düşük/yüksek tansiyonun iyileşmesine yardımcı olur.
 • Diyabet hastalarının kan ve idrarındaki şeker oranını düşürür.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Vücudumuzdaki uzun yıllardır birikmiş olan asidik toksinleri nötralize etme özelliğine sahiptir.
 • Mide rahatsızlıklarında mide asidi dengeleyicidir.
 • CA, K, Na, Mg gibi mineralleri suda zenginleştirir.
Alkali Suyun Faydaları?
 • Asidik materyalleri ve toksinleri hücreden atar.
 • Yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalığın sebebi vücudun pH dengesinin asidik olmasıdır. Alkali hidrojene su, vücudun ph dengesini düzenlemeye destek olur.
 • Vücuttaki kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyum yapısını artırır.
 • Tansiyonu dengeleyici özelliğe sahiptir.
 • Diyabet hastalarının idrarında ve kanındaki şeker oranın düşmesine etki eder.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Mide asidini dengeleyerek, mide rahatsızlıklarında etkin bir oynar.
 • Serbest radikallerin yok edilmesinde antioksidan etkisiyle yardımcı olur.
pH Nedir?

pH bir çözeltinin asidlik veya bazlık derecesini tarif eden ölçü birimidir. pH’ı 7’den düşük olan sular asidik, 7 olan nötr, 7’den yukarı olan sular da alkalidir (Rainforce 8,5 pH değerine sahiptir).

İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su vücudun hücre seviyesini yenileyerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

Vücudun pH Dengesi

İnsan vücudu homeostazi (organizma iç ortamında normal değerlerin korunması hali) fonksiyonuna bağlı olarak vücut sıvısını pH 7,365 seviyesinde tutmaya çalışır. Buna bağlı olarak, vücut her bir organın da dengesini korumaya çalışır ve bunun için pankreastaki 8,8 seviyesindeki en yüksek pH değerine sahip alkali vücut sıvısını kullanır.

Diğer yandan vücuttaki asidik oluşum ise sürekli olarak vücudun kendini koruma işlevini zayıflatmaktadır. Tüm bunlar olurken görünürde hiçbir hastalık belirtisi olmaz. İyi bir pH dengesi yakalayın, iyi hissedin.

ORP Nedir?

Oksidation Reduction Potential (ORP), sudaki oksijenin artması ya da azaltılması olasılığıdır. ORP ölçümü suyun kalitesini belirler.

Ölçüm sonucu pozitif bir değer çıkmışsa bu suyun oksidasyon yani paslandırma ve bozucu, çürütücü etkilerinin olduğunu, negatif bir değer çıkmışsa bu suyun paslanmayı engelleyici özellikte yani antioksidan güce sahip olduğunu gösterir.

Ters ozmoz sistemi ile ultraviyole sistemi arasındaki fark nedir?

Ters osmoz sistemi ile suyunuzdan %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerin arıtılmasını sağlarken UV sistemi suda bakteri giderimi yapar.

Su arıtma sistemi sudaki mineralleri de arıtır mı?

Tüm arıtma sistemleri suyun içinde bulunan minerallerin bir kısmını tutmaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde litrelerce su içmemiz gerekir.

Bu nedenle yaygın bilinenin aksine vücudumuz gerekli mineralleri besinlerden almaktadır.

Arıtılmış su sağlıklı mı?

İyi dizayn edilmiş bir ters osmoz su arıtma cihazı, içme suyunda bulunabilecek tüm zararlı bakterileri, ağır metalleri ve diğer zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır.

RAINFORCE Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Rainforce 6+2 Filtre sistemi ile klasik su arıtma cihazlarının aksine suyu sadece nötralize etmiyor; suya eskiden sahip olduğu mineralleri geri kazandırıyor ve suyu alkali hale getiriyoruz.

Bu sayede önce suyunuzu sonra da onu tüketen sizleri sağlıklı forma ulaştırıyoruz. Evinize sağlıklı su getirmek için teknolojimizi sürekli geliştiriyor, suyunuzu güvenle tüketmenizi sağlıyoruz.

Nasıl Kurulum Yapılır?

RainForce. kurulum işlemlerinin yalnızca yetkilendirilmiş profesyonel servisler tarafından gerçekleştirilmesini önermektedir.

Kurulum için +90 216 474 01 00 den müşteri hizmetlerimize başvurarak randevu alabilirsiniz.

Uzman ekibimiz sizi ziyaret ederek cihazının kurulumunu gerçekleştirirler.

Elektrik kesildiğinde su arıtma sistemi devre dışı kalır mı?

Rain Force Su Arıtma Sistemleri elektrik kesintilerinde su arıtımı dursa bile cihaz içerisindeki geniş tank kapasitesi sayesinde su vermeye devam ederek sizi susuz bırakmaz.

Tatile giderken su arıtma cihazımın elektrik bağlantısını kesmeli miyim?

Rain Force Su Arıtma Cihazı olanlar ürünün elektrik bağlantısını kesmeden gönül rahatlığı ile tatile gidebilirler.

Filtre değişim süreleri nedir ve bakımı nasıl yapılıyor?

Su arıtma cihazının filtre ömrü 1 – 2 yıldır. Filtre değişimi 1 – 2 yıllık periyotlarda yetkili servislerden yaptırılmalıdır. Böylece sürekli taze ve temiz alkali su içme imkanı sağlar.

Su filtresi ve arıtma filtre bakımları kolay kartuş değişim sistemi sayesinde, kolayca yapılmaktadır.

Yetkili servis harici veya orijinal olmayan filtre değişiminden kaynaklanacak arızalarda ürününüzün garanti kapsamı dışında kalacağını lütfen unutmayınız.

Musluk suyu zararlı mıdır?

Barajlardan dağıtım şebekelerine aktarılan su klorlanarak dağıtılır (Barajlardan alınıp dağıtılan klor oranları ve TSE’nin olmasını ön gördüğü klor oranı).

Binaya suyu getiren dış şebeke boruları ve bina içindeki şebeke boruları ve binalarda su depolarındaki toprak, parazit, virüs ve sağlığımız için zararlı maddeler musluklarımızdan akabilir.

Ayrıca sudaki klor uzun vadede kanserojen riskler taşır. Gözü ve karaciğeri tahriş eder, solunum güçlüğüne yol açar, akciğer ödemine sebep olur.

Pet şişeler zararlı mı?

Pet şişelerde dayanıklılık ve esneklik sağlayan, homojenleştirici, parlatıcı ve renklendirici var. Ancak bu zararlı maddelerin en önemlisi içerisindeki petrol atığı.

Pet şişelerde kullanılan BTH (Butylated Hydroxy Toluene) kanda ve karaciğerde toksit oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda pet şişe kullanımı büyüme bozukluklarına, doğumsal kusurlara, kalp hastalıkları ile diyabet artışlarına sebep oluyor.

Bir plastik şişenin doğadan tamamıyla yok olması 450 yıl sürüyor. Plastik su şişeleri her yıl 120 milyon ton fazladan atık üretiyor.

Damacanalar Temiz mi?

Polikarbon damacanalarda bulunan Bisfenol A (BPA) uzmanlar tarafından sağlığa zararlı olarak kabul edilmektedir. Evde kullandığınız damacanalar nasıl temizlendi, bizden önce kim kullandı ve su nasıl üretildi biliyor musunuz?

Cam damacanalar ise gerekli şekilde temizleniyor mu? 12 saat içinde tüketiliyor mu?

Damacanalarda kullandığınız pompa ne kadar hijyenlik?

Su arıtma sistemi kullanımı güvenli midir?

İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve Dünya Sağlık Örgütleri kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır.

Ters osmoz su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.

Ters ozmos sistemi mineralleri gerçekten öldürüyor mu?

Ters Ozmos sistemi sudaki zararlı maddeleri arıtırken minerallerin de bir bölümünü filtre eder. Vücut günlük mineral ihtiyacını içme suyundan karşılamıyor olsa da, RainForce Su Arıtma Sistemleri ile üretilen sudaki mineral miktarı ambalajlı sulardan daha yüksektir.

Ayrıca doğal taşlardan oluşan ilave mineral filtre opsiyonumuz ile arıtılmış sudaki mineral oranını herhangi bir kimyasal kullanmadan arttırabilmekteyiz.

Sertifikalarınız var mıdır?

Tüm sertifikalarımız web sitemizde sertifikalar bölümünde yer almaktadır.

HEMEN SATIN ALIN